W przypadku przerwy w dostawie ciepła możesz na nas liczyć.

Sprawdź w naszej wyszukiwarce komunikaty o bieżących przerwach i zakłóceniach w Twojej okolicy

Niezbędna czasowa przerwa w dostawie ciepła dla odbiorców

Szanowni Państwo,

na początku 2023 r. Tauron Ciepło rozpoczął budowę przepompowni ciepłowniczej na terenie Doliny Trzech Stawów w pobliżu os. Paderewskiego w Katowicach oraz wymianę sieci magistralnej przy ulicy Kościuszki. Inwestycje te są częścią strategicznego projektu, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła oraz możliwości przesyłowych systemu ciepłowniczego Tauron Ciepło o około 100 MWt - co odpowiada przyłączeniu  do ciepła sieciowego około 30 tysięcy mieszkań. 

Ze względów technologicznych, w związku z tą inwestycją, musimy wykonać prace związane z przełączeniem z  tymczasowej na właściwą, docelową sieć ciepłowniczą.  Realizacja tych prac wymaga czasowego wstrzymania dostaw ciepła do mieszkańców osiedla Paderewskiego oraz dzielnic: Muchowiec, Ochojec, Piotrowice – w dniach 11 - 14 września br.

Z myślą o mieszkańcach, służby techniczne Tauron Ciepło z wyprzedzeniem wykonały wszelkie możliwe prace przygotowawcze  i bardzo dokładnie przygotowały harmonogram prac. Wszystko po to żeby czas niezbędnej przerwy w dostawach ciepła skrócić do minimum i tym samym zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców. Termin w/w przełączenia  został zaplanowany na wrzesień ze względu na sprzyjające prognozy pogody w tym okresie. To już ostatnia technologiczna przerwa w dostawach ciepła związana z tą inwestycją.

Przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności związane z tą sytuacją.

Wyszukiwarka przerw i zakłóceń w dostawie ciepła

Pole jest puste lub błedne miasto
Zlokalizuj się automatycznie

Pogotowie Ciepłownicze

telefon 993 lub 32 258 47 73​